Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Druga część wielkiego świętowania w WCTD

Druga część wielkiego świętowania w WCTD

WCTD w tym roku (2023) obchodzi 25-lecie. W związku z tym oprócz corocznych cyklów warsztatów i projektów społecznych, organizujemy dla Państwa warsztaty jednorazowe, które mają na celu poszerzyć naszą ofertę i odpowiedzieć na potrzeby uczestników.

Już w nadchodzącym miesiącu (w listopadzie) czekają na Państwa dwa niezwykłe warsztaty. Jeden jest dedykowany dzieciom, drugi opiekunom. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami poniżej.

Warsztat dla dzieci w wieku 2,5-6 lat

Pierwszą propozycją jednorazowego spotkania dla dzieci w wieku 2,5-6 lat jest „Teatr na linie”. Podczas zajęć dziecko będzie mogło przetestować różne rodzaje warsztatów artystycznych dla dzieci razem ze swoimi rówieśnikami. Gwarantujemy warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne, trwające 45 minut każde. Podczas jednego spotkania dziecko weźmie udział w trzech warsztatach. W sumie wydarzenie potrwa 3h z przerwami. W ramach zajęć proponujemy:

  • malowanie fragmentem liny, odbijanie farbami liny, tworzenie obrazów ze sznurków, tworzenie instalacji,
  •  zabawy muzyczne przy pomocy instrumentów zawieszonych na linie,
  •  zabawy ruchowe z wykorzystaniem liny przy muzyce, gry teatralne, działające na wyobraźnię, np. tzw. „ogrywanie” liny- np. tworzenie z niego słonia, budowanie pajęczyny,
  • i inne.

Aby dzieci czuły się komfortowo stworzymy dwie grupy wiekowe: 2,5-4 lat oraz 5-6 lat. Dzieci do lat 4 będą brać udział w zajęciach wraz z opiekunami. Natomiast starsi uczestnicy wezmą udział w warsztatach samodzielnie.

Na każdych z planowanych zajęć będą czekać nasi doświadczeni i pełni pasji instruktorzy z niezwykle ciekawymi zadaniami, których motywem przewodnim będzie oczywiście lina. Każdy uczestnik, który ukończy wszystkie z trzech warsztatów otrzyma specjalny jubileuszowy dyplom.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC.

Warsztat odbędzie się 18 listopada pomiędzy 12:00 a 15:00.

Cena spotkania wraz z trzema warsztatami to 59 zł. Warsztaty odbędą się we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej 29a.

W celu rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://centrumtworczosci.pl/teatr-na-linie-warsztat-z-okazji-25-lecia/

Warsztat dla rodziców/opiekunów dzieci

Będą to jednorazowe zajęcia skupiające się na tematyce emocjonalnej, która odgrywa ważną rolę w wychowywaniu pociech. Podczas warsztatu:

- poznasz strefy regulacji emocjonalnej i sprawdzisz, jak funkcjonują w nich ludzie,

- dowiesz się, czego potrzebują dzieci, by radzić sobie z trudnymi emocjami

- poszukasz sposobów wspierania siebie i dziecka w przeżywaniu trudnych uczuć.

Dzięki udziałowi w warsztacie:

- popatrzysz na dzieci i ich zmagania z nowej perspektywy,

- dostaniesz do ręki strategie i narzędzia wspierania dzieci, gdy przeżywają trudne emocje.

- odkryjesz swoją niepowtarzalną i niezastąpioną rolę w byciu dla dzieci emocjonalnym oparciem. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tą dziedziną podczas Naszego warsztatu!

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Rybak – coach CCA, trener oraz autorka książek.

O tym jak ważne są emocje dzieci Małgorzata Rybak pisze na swojej stronie (https://malgorzata-rybak.pl/kolorowy-potwor-doktor-od-emocji/).

Więcej informacji o prowadzącej: https://malgorzata-rybak.pl

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC.

Warsztat odbędzie się 29 listopada między 18:00 a 20:30.

Warsztat potrwa 2,5 godziny. Cena spotkania to 140zł/za osobę, 240 zł/ za rodziców. Warsztaty odbędą się we Wrocławskim Centrum Twórczości dziecka przy ul. Kuźniczej 29a.

W celu rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:https://centrumtworczosci.pl/jak-pomagac-dzieciom-radzic-sobie-z-emocjami-warsztat-z-okazji-25-lecia/

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego świętowania Jubileuszu naszej fundacji!

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram