Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Przedłużenie zapisów na wybrane warsztaty

Przedłużenie zapisów na wybrane warsztaty

UWAGA! Dla niektórych grup zajęciowych przedłużamy rekrutację o tydzień. Poniżej przybliżamy, jak wyglądają poszczególne warsztaty i dlaczego warto zapisać na nie siebie lub swoje dziecko.

Wesołe Szkraby

  • początek zajęć: poniedziałek 04.03.2024
  • godzina: 11:30-12:10

Wesołe Szkraby to ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci od 12. miesiąca życia do 2,5 lat oraz ich opiekunów.

Warsztaty wspierają harmonijny rozwój małego dziecka poprzez dostarczanie różnorodnych bodźców w formie zabawy. W programie m. in. elementy muzyczne i ruchowe, tworzenie prostych prac plastycznych wspierających rozwój umiejętności motorycznych, zabawa z rekwizytami i wiele innych.

Celem zajęć jest wsparcie szeroko rozumianego rozwoju dziecka oraz przekazanie rodzicom inspiracji do twórczych zabaw w domu. Dzięki wspólnemu udziałowi w zajęciach dziecka i rodzica, warsztaty Wesołe Szkraby pomagają w budowaniu więzi miedzy nimi, a pierwsze spotkania z rówieśnikami na zajęciach są niezwykle ważne dla późniejszej umiejętności pracy w grupie.

Więcej o warsztatach: https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/dzieci-0-35-lat/wesole-szkraby-zajecia-ogolnorozwojowe-dla-najmlodszych/

Pam Para Pam/Gordonki

  • początek zajęć: środa 06.03.2024
  • godzina: 11:30-12:10

Pam Para Pam/Gordonki to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt (0-24 miesięcy) oraz przyszłych mam oparte na teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona.

Warsztaty gordonowskie polegają na osłuchaniu i zapoznaniu się z bogatym językiem muzyki zarówno od strony melodycznej, jak i rytmicznej. Nauczyciel śpiewa krótkie melodie bez słów w różnych skalach muzycznych, przeplatając je różnorodnymi motywami rytmicznymi.
Spontaniczne ruchy i dźwięki wydawane przez dziecko są oczekiwanym elementem zajęć i nagradzane odpowiedzią nauczyciela dostosowaną muzycznie do odgłosów wydawanych przez dziecko, co zachęca je do dalszej aktywności i stymuluje jego rozwój.

Spotkania wzbogacane są o naukę kołysanek i elementy relaksacyjne oraz zabawy z kolorowymi chusteczkami, piłeczkami, pacynkami itp.

Więcej o warsztatach: https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/dzieci-0-35-lat/pam-para-pam-gordonki-warsztaty-umuzykalniajace-dla-niemowlat/

Teatr Młodych

  • początek zajęć: poniedziałek 04.03.2024
  • godzina: 17:00-18:30

Teatr Młodych to warsztaty teatralne dla młodzieży od 13-18 roku życia.

Zajęcia pozwalają uczestnikom w kreatywny sposób spędzić wolny czas, a przede wszystkim rozwijać ich warsztat aktorski w przyjaznej atmosferze pod okiem naszych doświadczonych instruktorów.

W ramach warsztatów artystycznych Teatr Młodych młodzież biorąca w nich udział poznaje elementarne zadania aktorskie, małe formy sceniczne oraz – na dalszym etapie – tworzy spektakle teatralne.

Uczestnicy poznają zasady zachowania na scenie, rozwijają umiejętność recytowania, budowania dialogu, samodzielnego myślenia, pracy twórczej oraz współpracy w grupie, poszukując niebanalnych rozwiązań teatralnych i rozwijając wyobraźnię. W dużej mierze mają także wpływ na kształt działań scenicznych.

Na zakończenie semestru przygotowany spektakl prezentowany jest na profesjonalnej scenie teatralnej.

Więcej o warsztatach: https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/mlodziez-13-18-lat/teatr-mlodych-warsztaty-teatralne-dla-mlodziezy/

Teatr w Centrum

  • początek zajęć: środa 06.03.2024
  • godzina: 19:30-21:00

Teatr w Centrum to propozycja warsztatów teatralnych dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swój talent aktorski. To również szansa na to, by wystąpić na profesjonalnej scenie.

Warsztaty teatralne dla dorosłych stwarzają doskonałe warunki do osobistego rozwoju, pracy z głosem i ciałem, twórczego działania w grupie. W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad warsztatem aktorskim, interpretacją, pozawerbalnym wyrażaniem emocji. Poznają techniki teatralne takie jak teatr cieni, teatr lalek, animację przedmiotu i płachty, improwizację teatralną.

Finalnym efektem pracy warsztatowej jest spektakl, prezentowany na profesjonalnej scenie teatralnej.

Więcej o warsztatach: https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/teatr-w-centrum-warsztaty-teatralne-dla-doroslych/

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Jeśli któryś z warsztatów Cię zainteresował, wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na mail, w którym poinformujemy Cię o dalszych krokach (podpisanie umowy i płatność).

Link do formularza zgłoszniowego: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/

Pełna oferta warsztatów dostępna jest pod linkiem: https://centrumtworczosci.pl/kategoria-wydarzenia/warsztaty/.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram