Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Rozpoczynamy rekrutację zewnętrzną na warsztaty w semestrze letnim!

Rozpoczynamy rekrutację zewnętrzną na warsztaty w semestrze letnim!

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza wszystkie nowe osoby zainteresowane twórczym spędzaniem czasu do zapisów na warsztaty w semestrze letnim 2023/2024. Rozpocznie się on 22.02.2024 i potrwa do 16.06.2024 r.

Nasze zajęcia to świetna okazja, by rozwinąć swoje umiejętności plastyczne, muzyczne, ruchowe i teatralne! W WCTD chcemy tworzyć przestrzeń tak dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę, jak i tych, które dopiero rozpoczynają podróż po świecie sztuki. Zajęcia odbywają się pod okiem naszej wykwalifikowanej kadry.

W Centrum mogą Państwo skorzystać z oferty warsztatów ruchowych, teatralnych, plastycznych i muzycznych. Na zajęcia zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Formularz zapisu, cennik i harmonogram znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce "Warsztaty artystyczne".

ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH I ICH RODZICÓW:

 • Pam Para Pam (Gordonki)
  • Wiek: 0–24 miesięcy
  • Kiedy? – środa 11:30–12:10
  • Prowadząca: Joanna Tabisz

Pam Para Pam do zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i przyszłych mam oparte na teorii uczenia się muzyki psychologa Edwina Eliasa Gordona. W czasie warsztatów dzieci zapoznają się ze światem dźwięków, zarówno jeśli chodzi o melodię, jak i rytm. Spotkania wzbogacone są o naukę kołysanek i elementy relaksacyjne oraz zabawy z wykorzystaniem różnorodnych elementów: kolorowej płachty (chusty KLANZY), zwiewnych chusteczek, piłek, woreczków z grochem, pacynek.

 • Wesołe Szkraby
  • Wiek: 1–2,5 lat
  • Kiedy? – poniedziałek 11:30–12:10
  • Prowadząca: Dżesika Zemsta

Wesołe Szkraby to zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów i ich opiekunów. Spotkania wspierają harmonijny rozwój dziecka poprzez dostarczanie mu różnorodnych bodźców w formie zabawy. Mają być także inspiracją do twórczych działań w domu. W programie warsztatów znajdują się m.in. zabawy muzyczne kształtujące słuch i koordynację ruchową, nauka piosenek i interpretacji muzyki poprzez ruch ciała, nauka wierszyków-masażyków usprawniających pracę rozwijających się mięśni dziecka, tańce z rodzicami, ćwiczenia rytmiczne i zręcznościowe, zabawy z rekwizytami i instrumentami.

 • Żłobek artystyczny
  • Wiek: 2,53,5 lat
  • Kiedy? – środa 17:30–18:15
  • Prowadząca: Alicja Uske

Żłobek Artystyczny to zajęcia dla dzieci, które opierają się na wszechstronnie rozwijających grach i zabawach w gronie rówieśników, pod kierunkiem instruktora i z bezpieczną obecnością rodzica, do którego w każdej chwili można się przytulić. Celem zajęć jest przygotowanie do przedszkola, które jest nowym i wymagającym samodzielności środowiskiem dla małego człowieka, a także wsparcie rodziców w tym niezwykle ważnym dla rozwoju okresie życia dziecka. Program obejmuje zabawy dostarczające impulsów z różnych dziedzin sztuki (teatr, muzyka, plastyka, ruch) oraz integrujące grupę.

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU 3,5–6 LAT:

 • Muzyczny Teatrzyk
  • Wiek: 3,5–4,5 lat
  • Kiedy? – wtorek 17:20–18:20
  • Prowadząca: Monika Jeszke

W czasie warsztatów muzyczno–rytmicznych dzieci rozwijają zdolności muzyczne, takie jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię. Dodatkowo uczą się piosenek i tańców, a także zapoznają z instrumentami muzycznymi. Na zakończenie semestru przygotowują przystosowane do możliwości wiekowych przedstawienie teatralno–muzyczne. Pokaz prezentowany jest na naszej profesjonalnej scenie teatralnej.

 • Figle i wybryki w krainie plastyki
  • Wiek: 3,5-4,5 lat
  • Kiedy? – środa 17:30–18:30
  • Prowadząca: Dorota Bernatowicz

Warsztaty plastyczne dla przedszkolaków, które rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię i wrażliwość estetyczną dziecka, wykorzystując niestereotypowe materiały plastyczne i techniki pracy. Autorski program zajęć jest dostosowany do wieku i możliwości rozwojowych grupy.

 • Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne
  • Wiek: 5-6 lat
  • Kiedy? – czwartek 17:20-19:20
  • Prowadzące: Alicja Uske (teatr), Dorota Bernatowicz (plastyka), Monika Jeszke (muzyka)

Warsztaty dla małych artystów, które pogłębiają nabyte już umiejętności (kształcenie słuchu, zdolności manualne, umiejętność autoprezentacji) i rozwijają dziecięce talenty. Każde zajęcia składają się z trzech modułów prowadzonych przez 3 instruktorki. Na zakończenie semestru na naszej profesjonalnej scenie teatralnej odbędzie się pokaz inscenizacji przygotowanych przez dzieci.

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU 7–12 LAT:

 • Warsztaty teatralno-plastyczne
  • Wiek: 7–12 lat
  • Kiedy? – wtorek 17:15–19:15
  • Prowadzące: Karolina Okurowska-Wabnic (teatr), Marta Czujowska (plastyka)

Zajęcia nastawione na wszechstronny rozwój dzieci, oparte o dwa godzinne moduły: plastyczny i teatralny. Warsztaty uaktywniają wyobraźnię, kształtują umiejętności manualne i aktorskie, zdolność autoprezentacji oraz indywidualność dziecka, a poprzez wspólne przygotowywanie etiud i prac plastycznych uczą także pracy w grupie.

ZAJĘCIA DLA MŁODZIEŻY:

 • Teatr Młodych
  • Wiek: 13–18 lat
  • Kiedy? – poniedziałek 17:00–18:30 (Paulina Jagiełło)

    środa 16:15–17:45 (Piotr Para)

    środa 17:50–19:20 (Piotr Para)

 • Prowadzący: Paulina Jagiełło, Piotr Para

Warsztaty teatralne dla młodzieży to kreatywny pomysł na spędzenie wolnego czasu i poznanie nowych osób, a przede wszystkim możliwość rozwoju własnego warsztatu aktorskiego pod okiem naszych doświadczonych instruktorów. W ramach zajęć młodzież poznaje elementarne zadania aktorskie, małe formy sceniczne oraz – na dalszym etapie – tworzy spektakle teatralne. Uczestnicy poznają zasady zachowania na scenie, rozwijają umiejętność recytowania, budowania dialogu, pracy z tekstem i rekwizytami, poszukują niebanalnych rozwiązań teatralnych i rozwijają wyobraźnię. Na zakończenie semestru na naszej profesjonalnej scenie teatralnej odbędzie się pokaz inscenizacji przygotowanych przez młodzież.

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH:

 • TEATR W CENTRUM
  • Wiek: 18+
  • Kiedy? – środa 19:30–21:00
  • Prowadzący: Piotr Para

Teatr w Centrum to propozycja warsztatów teatralnych dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swój talent aktorski. Warsztaty teatralne dla dorosłych stwarzają doskonałe warunki do osobistego rozwoju, pracy z głosem i ciałem, twórczego działania w grupie. W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad warsztatem aktorskim, interpretacją, pozawerbalnym wyrażaniem emocji. Poznają techniki teatralne takie jak teatr cieni, teatr lalek, animację przedmiotu i improwizację teatralną. Finalnym efektem pracy warsztatowej jest spektakl, prezentowany na profesjonalnej scenie teatralnej.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram