Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Warsztaty muzyczne w WCTD

Warsztaty muzyczne w WCTD

W semestrze letnim zapraszamy do naszej Fundacji także na zajęcia muzyczne. Nowy semestr rozpocznie się już 22.02.2024! W czasie zajęć rozwijamy umiejętności muzyczne poprzez zabawę, ruch, obcowanie z instrumentami muzycznymi i wiele innych. Dodatkowo wzmacniamy pewność siebie i uczymy się pracy w grupie. W ofercie tych zajęć znajdują się tak te skierowane do maluszków i ich rodziców, jak i te dla starszych dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy na "Pam Para Pam", "Muzyczny Teatrzyk" i "Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne".

Formularz zapisu, cennik i harmonogram znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce "Warsztaty artystyczne".

 • Pam Para Pam
  • Wiek: 0–24 miesięcy
  • Kiedy? – środa 11:30–12:10
  • Prowadząca: Joanna Tabisz

Pam Para Pam do zajęcia dla niemowląt i przyszłych mam oparte na teorii uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona – muzyka jazzowego, psychologa muzyki i pedagoga. Zajęcia polegają na osłuchaniu i zapoznaniu się z językiem muzyki, zarówno od strony melodycznej, jak i rytmicznej.
W czasie zajęć dzieci zachęcane są do wydawania spontanicznych odgłosów i swobodnych ruchów poprzez muzyczne dostosowywanie się do nich prowadzącej. Zajęcia stymulują ogólny rozwój najmłodszych.

 • Muzyczny Teatrzyk
  • Wiek: 3,5–4,5 lat
  • Kiedy? – wtorek 17:20–18:20
  • Prowadzące: Monika Jeszke

W czasie warsztatów dzieci rozwijają zdolności tonalne i rytmiczne, a zabawy muzyczne uwrażliwiają na barwę, tempo i rejestr dźwięków. Uczestnicy poprzez ruch interpretują muzykę graną na żywo. Zapoznają się także z instrumentami muzycznymi. Na zakończenie semestru przygotowują przystosowane do możliwości wiekowych przedstawienie teatralno–muzyczne. Pokaz prezentowany jest na naszej profesjonalnej scenie teatralnej.

 • Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne
  • Wiek: 5-6 lat
  • Kiedy? – czwartek 17:20-19:20
  • Prowadzące: Alicja Uske (teatr), Dorota Bernatowicz (plastyka), Monika Jeszke (muzyka)

Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne to cykl spotkań, na których dzieci podzielone są na trzy grupy. Każda z nich co tydzień uczestniczy na każdym z warsztatów: teatralnych, muzycznych, plastycznych. Zajęcia są idealnym rozwiązaniem, dla każdego kto chce pokazać swojemu dziecku różne możliwości artystycznego rozwoju.

Część muzyczna to zabawy umuzykalniające dopasowane do możliwości dzieci biorących udział w warsztatach, rozwijające zdolności muzyczne takie jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną, koncentrację.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram