Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Warsztaty plastyczne w WCTD

Warsztaty plastyczne w WCTD

Już 22.02.2024 r. w naszej Fundacji rozpoczynamy nowy, letni semestr. Jednym z rodzajów warsztatów, na które mogą Państwo zapisać swoje pociechy, są zajęcia plastyczne. Zapraszamy na "Figle i wybryki w krainie plastyki", "Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne" i "Warsztaty teatralno-plastyczne". Nasza sala plastyczna to królestwo twórczych zabaw, kreatywności i nieszablonowych pomysłów.

Formularz zapisu, cennik i harmonogram znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce "Warsztaty artystyczne".

 • Figle i wybryki w krainie plastyki
  • Wiek: 3,5-4,5 lat
  • Kiedy? – środa 17:30–18:30
  • Prowadząca: Dorota Bernatowicz

Warsztaty plastyczne dla przedszkolaków, które rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię i wrażliwość estetyczną dziecka, wykorzystując niestereotypowe materiały plastyczne i techniki pracy. Autorski program zajęć jest dostosowany do wieku i możliwości rozwojowych grupy. W czasie zajęć dzieci malują, rysują, układają kompozycje, tworzą scenki i ornamenty.

 • Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne
  • Wiek: 5-6 lat
  • Kiedy? – czwartek 17:20-19:20
  • Prowadzące: Alicja Uske (teatr), Dorota Bernatowicz (plastyka), Monika Jeszke (muzyka)

Warsztaty dla małych artystów, które pogłębiają nabyte już umiejętności (kształcenie słuchu, zdolności manualne, umiejętność autoprezentacji) i rozwijają dziecięce talenty. Każde zajęcia składają się z trzech modułów prowadzonych przez 3 instruktorki. Na zakończenie semestru na naszej profesjonalnej scenie teatralnej odbędzie się pokaz inscenizacji przygotowanych przez dzieci.

Część plastyczna to działania z wykorzystaniem różnorodnych technik, formatów i materiałów: collage, mozaika, papier-mâché, glina, masa solna i inne, które kształtują w dzieciach wrażliwość estetyczną, uczą łączenia kolorów, planowania przestrzeni, zasad konstrukcji oraz wyobraźni przestrzennej.

 • Warsztaty teatralno-plastyczne
  • Wiek: 7–12 lat
  • Kiedy? – wtorek 17:15–19:15
  • Prowadzące: Karolina Okurowska-Wabnic (teatr), Marta Czujowska (plastyka)

Zajęcia nastawione na wszechstronny rozwój dzieci, oparte o dwa godzinne moduły: plastyczny i teatralny. Warsztaty uaktywniają wyobraźnię, kształtują umiejętności manualne i aktorskie, zdolność autoprezentacji oraz indywidualność dziecka, a poprzez wspólne przygotowywanie etiud i prac plastycznych uczą także pracy w grupie.

Tematyka zajęć plastycznych opiera się na dziecięcej wyobraźni oraz na obserwacji natury, jest inspirowana również motywami sztuki XX wieku. Program obejmuje kształtowanie zdolności manualnych poprzez odpowiednio dobraną tematykę prac i ich stopień trudności oraz takie działania jak: tworzenie gier planszowych, poznanie metod zdobniczych, przygotowywanie scenografii oraz kostiumów i wiele innych.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram