Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Warsztaty teatralne w WCTD

Warsztaty teatralne w WCTD

Wszystkie osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z aktorstwem lub szukają miejsca, w którym poznają nowych ludzi i w ciekawy sposób spędzą czas, zapraszamy na warsztaty teatralne do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Nowy semestr rozpoczynamy 22.02.2024 r. Na zajęcia zapraszamy zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych.

Formularz zapisu, cennik i harmonogram znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce "Warsztaty artystyczne".

Nasza Fundacja posiada własną scenę teatralną z profesjonalnym systemem nagłośnienia i oświetlenia. To właśnie w tym miejscu tworzyła się historia teatru otwartego - przez blisko 30 lat działał tu Studencki Teatr Kalambur, a przez ponad 10 teatr K2, którego misją było promowanie młodych artystów.

Warsztaty teatralne stwarzają doskonałe warunki do rozwoju osobistego , uczą pracy z głosem i ciałem oraz twórczego działania w grupie. W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad własnym warsztatem aktorskim, interpretacją, pozawerbalnym wyrażaniem emocji. Poznają dopasowane do wieku techniki teatralne, takie jak teatr cieni, teatr lalek, animację przedmiotu i płachty, improwizację teatralną i wiele innych.

 • Muzyczny Teatrzyk
  • Wiek: 3,5–4,5 lat
  • Kiedy? – wtorek 17:20–18:20
  • Prowadząca: Monika Jeszke

W czasie warsztatów dzieci rozwijają zdolności tonalne i rytmiczne, a zabawy muzyczne uwrażliwiają na barwę, tempo, rejestr dźwięków. Dzieci poprzez ruch interpretują muzykę graną na żywo. Zapoznają się także z instrumentami muzycznymi. Na zakończenie semestru przygotowują przystosowane do możliwości wiekowych przedstawienie teatralno–muzyczne.

 • Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne
  • Wiek: 5-6 lat
  • Kiedy? – czwartek 17:20-19:20
  • Prowadzące: Alicja Uske (teatr), Dorota Bernatowicz (plastyka), Monika Jeszke (muzyka)

Warsztaty dla małych artystów, które pogłębiają nabyte już umiejętności (kształcenie słuchu, zdolności manualne, umiejętność autoprezentacji) i rozwijają dziecięce talenty. Każde zajęcia składają się z trzech modułów prowadzonych przez 3 instruktorki. Na zakończenie semestru na naszej profesjonalnej scenie teatralnej odbędzie się pokaz inscenizacji przygotowanych przez dzieci.

Warsztaty teatralne to gry i zabawy integracyjne, praca z tekstem, zabawy ze słowem, gimnastyka buzi i języka, nauka tekstu rymowanego, budowanie etiud tematycznych, zabawy pantomimiczne. Przewidziane są również takie elementy, jak zabawy z rekwizytem, tkaniną, światłem, praca nad spektaklem, ilustracja ruchowa do piosenki, poznawanie podstawowych pojęć związanych z teatrem.

 • Warsztaty teatralno-plastyczne
  • Wiek: 7–12 lat
  • Kiedy? – wtorek 17:15–19:15
  • Prowadzące: Karolina Okurowska-Wabnic (teatr), Marta Czujowska (plastyka)

Zajęcia nastawione na wszechstronny rozwój dzieci, oparte o dwa godzinne moduły: plastyczny i teatralny. Warsztaty uaktywniają wyobraźnię, kształtują umiejętności manualne i aktorskie, zdolność autoprezentacji oraz indywidualność dziecka, a poprzez wspólne przygotowywanie etiud i prac plastycznych uczą także pracy w grupie.

Program zajęć teatralnych obejmuje elementarne zadania aktorskie, krótkie scenki improwizowane, pracę z tekstem, doskonalenie interpretacji, wymowy i emisji głosu, uaktywnianie pokładów wyobraźni, własnej inwencji i pomysłowości przez zabawy oraz gry teatralne.

 • Teatr Młodych
  • Wiek: 13–18 lat
  • Kiedy? – poniedziałek 17:00–18:30 (Paulina Jagiełło)

    środa 16:15–17:45 (Piotr Para)

    środa 17:50–19:20 (Piotr Para)

 • Prowadzący: Paulina Jagiełło, Piotr Para

Warsztaty teatralne dla młodzieży to kreatywny pomysł na spędzenie wolnego czasu i poznanie nowych osób, a przede wszystkim możliwość rozwoju własnego warsztatu aktorskiego pod okiem naszych doświadczonych instruktorów. W ramach zajęć młodzież poznaje elementarne zadania aktorskie, małe formy sceniczne oraz – na dalszym etapie – tworzy spektakle teatralne. Uczestnicy poznają zasady zachowania na scenie, rozwijają umiejętność recytowania, budowania dialogu, pracy z tekstem i rekwizytami, poszukują niebanalnych rozwiązań teatralnych i rozwijają wyobraźnię. Na zakończenie semestru odbędzie się pokaz inscenizacji przygotowanych przez młodzież.

 • Teatr w Centrum
  • Wiek: 18+
  • Kiedy? – środa 19:30–21:00
  • Prowadzący: Piotr Para

Teatr w Centrum to propozycja warsztatów teatralnych dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swój talent aktorski. Warsztaty teatralne dla dorosłych stwarzają doskonałe warunki do osobistego rozwoju, pracy z głosem i ciałem, twórczego działania w grupie. W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad warsztatem aktorskim, interpretacją, pozawerbalnym wyrażaniem emocji. Poznają techniki teatralne takie jak teatr cieni, teatr lalek, animację przedmiotu i improwizację teatralną. Finalnym efektem pracy warsztatowej jest spektakl, prezentowany na profesjonalnej scenie teatralnej.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram