Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Wesprzyj dzieci w trudnej sytuacji

Wesprzyj dzieci w trudnej sytuacji

We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka dbamy o to, aby każde dziecko niezależnie od pochodzenia, stanu majątkowego, niepełnosprawności i innych czynników, miało równy dostęp do edukacji kulturalnej. Zgodnie z misją Fundacji tworzymy "bezpieczną przestrzeń z otwartym dostępem do kultury" dla każdego. Dlatego też jest u nas możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach artystycznych dla dzieci, których opiekunowie nie mogą pozwolić sobie na zakup cyklu zajęć. Aby móc sfinansować im zajęcia, naszej Fundacji potrzebne jest jednak wsparcie finansowe z zewnątrz.

Aktualnie mamy zgłoszone kilkoro dzieci, które ze względu na swoją trudną sytuację starają się o darmowy wstęp na warsztaty artystyczne, które oferuje nasza Fundacja. Zapoznaj się z krótkim opisem ich sprawy i wesprzyj wybrane przez siebie dziecko. Dzięki Tobie będą oni w stanie wziąć udział w zajęciach i poznać świat kultury.

ZE WZGLĘDU NA POUFNOŚĆ DANYCH OSOBOWYCH, IMIONA DZIECI ZOSTAŁY ZMIENIONE.

Kogo można wesprzeć?

Sandra

Sandra ma 6 lat i wykazuje zainteresowania muzyczne, plastyczne i teatralne. Jej opiekunka chce, żeby miała ona możliwość rozwijania swoich pasji, ale niestety nie jestem w stanie finansowo jej tego zapewnić. Na przykładzie swoich starszych dzieci, opiekunka Sandry wie, że tego rodzaju zajęcia są niezwykle ważne dla dziecka w wieku Sandry. Dzięki nim rozwijają one swoje zainteresowania, ale także nabywają większej pewności siebie. Chciałaby ona móc zapewnić taki rozwój także swojej młodszej córce.

Paulina

Sześcioletnia dziewczynka kocha chodzić na zajęcia artystyczne. Paulina tam bardzo się rozwija i przełamuje swój lęk występów na scenie. Zawsze z radością biegnie na zajęcia artystyczne. Szybko nawiązuje relacje z rówieśnikami i prowadzącymi. Jest bardzo energetycznym i pozytywnym dzieckiem. Rodzic z racji niskiego dochodu nie jest w stanie sfinansować Paulinie warsztatów, jednak opiekunowi zależy, aby dać jej możliwość dalszego rozwoju.

Daniel

Chłopiec ma 8 lat i stwierdzony autyzm. W ramach kształcenia specjalnego zlecono mu różne formy arteterapii. Tego rodzaju zajęcia bardzo go wyciszają, pomagają przezwyciężać swój wstyd i inne blokady. Podczas nich bardzo się rozwija. Daniel bardzo ładnie rysuje, lubi śpiewać, szybko zapamiętuje teksty. Rodzic z racji niskiego dochodu nie jest w stanie sfinansować Danielowi warsztatów, jednak opiekunowi zależy, aby dać mu możliwość dalszego rozwoju.

Sebastian

Jest to 6-letni niezwykle wrażliwy chłopiec, który uwielbia muzykę i teatr. Dzięki warsztatom teatralnym może się rozwijać i nawiązywać nowe przyjaźnie. Chłopiec jest zafascynowany sztuką rysunku. Uwielbia rysować i malować, a zajęcia plastyczne umożliwiają mu poznanie nowych technik ekspresji. Zajęcia artystyczne pozwalają mu jednocześnie wyrażać siebie oraz podnosić swoją wartość, co niestety jest zaniżane w jego życiu przez trudne relacje w otoczeniu oraz sytuację starszego brata (postawiono mu diagnozę ADHD z elementami zachowań charakterystycznych dla Zespołu Aspergera). Ich opiekunka po przebytej chorobie psychicznej jest pod stałą obserwacją lekarzy i nie jest w stanie pracować, dlatego też niezbędne jest wsparcie finansowe.

Jan

To najmłodsze dziecko z wielodzietnej rodziny. Chłopiec jest utalentowanym 3-latkiem. Od małego nie rozstaje się z kredkami. Każdą wolną chwilę poświęca na rysunki. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia mu poznanie nowych technik plastycznych. Jan uwielbia również taniec i muzykę. Dzięki warsztatom we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka ma szansę nawiązać wspaniałe relacje z innymi, których nie są w stanie nawiązać ze swoim starszym bratem z diagnozą ADHD z elementami zachowań charakterystycznych dla Zespołu Aspergera. Ich opiekunka po przebytej chorobie psychicznej jest pod stałą obserwacją lekarzy i nie jest w stanie pracować, dlatego też niezbędne jest wsparcie finansowe.

Alicja

Dziewczynka ma 5 lat. Od lipca 2023 wychowuje się w rodzinie zastępczej. Alicja ma zaległości względem rówieśników, jest słabo komunikatywna. Jeszcze do niedawna znacznie izolowała się od rówieśników, jednak obecnie jest otwarta i chętnie współpracuje z dziećmi, czego powodem jest brak stresu oraz odizolowanie od miejsca, gdzie przeszła traumę. Jej opiekunowie chcieliby żeby uczestniczyła w zajęciach, aby mogła przełamywać swoje bariery i brać aktywny udział w edukacji kulturalnej.

Natasha

To 5-latka, która przyjechała niedawno do Polski z Ukrainy. Jest utrzymywana jedynie przez jednego z rodziców. Jej opiekunowi zależy, aby miała ona aktywny kontakt z rówieśnikami. Chce również zapewnić swojej podopiecznej dodatkową edukację, poza przedszkolną i domową. Zdaniem opiekuna jest to niezbędne do pełnego rozwoju dziecka. Wierzy, że zajęcia we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka będą w stanie uzupełnić tą lukę.

Jak wesprzeć?

Aby wesprzeć powyżej wymienione dzieci i dać im szansę na rozwój poprzez sztukę, wyślij przelew o dowolnej wysokości na konto:

Nr konta bankowego: 07 1750 0012 0000 0000 3868 4547 (BNP Paribas Bank Polska S.A.)

Tytuł przelewu: UFUNDUJ WARSZTATY MAŁEMU ARTYŚCIE "Imię dziecka"

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram