Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Warsztaty teatralne wspierające dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Warsztaty teatralne wspierające dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Co to jest?

Podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. po raz pierwszy Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka objęło opieką artystyczną nad dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Od tego czasu stało się to naszą tradycją. W ramach projektu dzieci w wieku szkolnym, zmagające się z różnymi schorzeniami intelektualnymi, mają możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w warsztatach artystycznych. Zależnie od edycji są to zajęcia plastyczne lub teatralne. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać swoje artystyczne umiejętności, a jednocześnie zajęcia służą im jako forma terapii. Na zajęciach uczestnicy nabywają umiejętności autoprezentacji, współpracy w grupie i wzmocnienia pewności siebie. Zajęcia dedykowane są najmłodszym zagrożonym wykluczeniem z kultury.

Co w tym roku?

Na najbliższy semestr nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych Stowarzyszenia Handicap. W ramach 12 spotkań uczestnicy stworzą wraz z instruktorem pokaz, który będzie wystawiony na deskach Dużej Sceny w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Zajęcia poprowadzi instruktorka teatralna i muzyczna, arteterapeutka i reżyserka - Katarzyna Żuczkowska. Warsztaty współfinansowane są ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu "Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej".

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 10:00-15:00
Wtorek 10:00-15:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram