Top

Spotkanie Rodzice Rodzicom o Rodzicielstwie Bliskości


Już 7 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Rodzice Rodzicom, podczas którego przybliżymy założenia Rodzicielstwa Bliskości. Bliskościowy psycholog odpowie na następujące pytania:

  • Co to jest Rodzicielstwo Bliskości?
  • Czy w Rodzicielstwie Bliskości rodzic na wszystko się zgadza?
  • Jak bliskościowi rodzice radzą sobie z trudnymi zachowaniami dzieci?
  • Czy wychowanie bez nagród i kar to bezstresowe wychowanie?
  • Jakie narzędzia w Rodzicielstwie Bliskości mają rodzice?
  • Czy bliskościowy rodzic musi spać z dziećmi i karmić piersią?
  • Czy Rodzicielstwo Bliskości jest trudne?

 

 

W empatycznej atmosferze będziecie mogli zadać pytania o bliskość, więź i komunikację z dzieckiem. Będzie to okazja do przyjrzenia się temu, co Was wspiera w rodzicielstwie i jak możecie lepiej zadbać o równowagę w rodzinie.

Gdzie: Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, II piętro
Kiedy: 7 czerwca 2019, godz. 17:00
Zapisy: wypełnij formularz zgłoszeniowy
Koszt: udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY

Spotkanie poprowadzi psycholog Karla Orban, absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu – ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia (specjalność: psychologia kliniczna). Studiowała także filologię stosowaną. Obecnie szkoli się w zakresie mediacji i psychoterapii systemowej. Ukończyła specjalistyczne szkolenie dla profesjonalistów u Agnieszki Stein. Od ponad dziesięciu lat pracuje zawodowo z dziećmi, rodzinami oraz osobami dorosłymi, początkowo jako nauczyciel wychowania przedszkolnego i języków obcych. Pracowała m.in. w przedszkolach, szkołach podstawowych i językowych (w tym metodą Helen Doron Early English®), prowadziła zajęcia dla firm i osób prywatnych. Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywała w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu i Ośrodku Poradnictwa, Terapii i Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla Rodzin Zastępczych i Rodzinnych Domów Dziecka (oddział Krakowskiego Instytutu Psychoterapii we Wrocławiu), ucząc psychologii w klasach matury międzynarodowej, będąc psychologiem szkolnym w liceum ogólnokształcącym, wspierając żłobki, przedszkola i szkoły demokratyczne, a także prowadząc ok. 50 konsultacji indywidualnych miesięcznie w ramach prywatnej praktyki psychologicznej.
Uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach, głównie z obszaru komunikacji, pedagogiki zabawy, dramy, metod pracy z dziećmi i młodzieżą, psychoterapii poznawczo-behawioralnej dziecka i młodzieży oraz psychologii rozwojowej.
Swoją pracę opiera na czterech filarach: wsparcia dla dzieci i rodzin, wsparcia dla kobiet w kryzysie (w tym okołoporodowym), wsparcia nauczycieli oraz warsztatach dla rodziców i specjalistów. Prowadzi konsultacje dla dzieci i dorosłych we Wrocławiu oraz online, również w języku angielskim – www.psychologRB.pl lub FB.com/KarlaOrbanPsychologRB
Prywatnie jest częścią polsko-amerykańskiej rodziny, wraz z mężem wychowuje dwójkę dzieci w trzech językach.