Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Niemożliwe nie istnieje – pokaz finałowy "Tęczowiska"

Niemożliwe nie istnieje – pokaz finałowy "Tęczowiska"

07.05.2024 r. odbył się pokaz kończący cykl bezpłatnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży z centrum aktywności dziecięcej "Tęczowisko". Zajęcia była częścią działań społecznych naszej Fundacji i miały na celu zapobieganie wykluczeniu z kultury. Grupa pod opieką Pauliny Jagiełło przygotowała film oparty na sztuce "Bajka o włosie Patryku" Maliny Prześlugi. Nagranie zostało zaprezentowane rodzicom i zaproszonym gościom w czasie pokazu, a ponadto dzieci mogły wziąć udział w zabawie podsumowującej warsztaty.

"Starałam się sprawić, że poczują się wysłuchane i zauważone"

O pracy podczas warsztatów opowiada Paulina Jagiełło, instruktorka i reżyserka teatralna:

- Pracując z Tęczowiskiem, spotkałam grupę bardzo zdolnych, ale zamkniętych w sobie i trochę nieśmiałych dzieciaków. Poprzez zabawy teatralne chciałam im pokazać, że mogą być kim chcą, odkrywać siebie i swoje emocje oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Starałam się sprawić, że poczują się wysłuchane i zauważone. Zdecydowałam się, że spektakl przygotujemy w oparciu o teatr cieni. Dzięki temu nawet ci z uczestników, którzy mieli bardzo duże trudności z wyjściem na scenę, mogli przełamać tremę i wziąć udział w przedstawieniu. Ekran pozwolił się ukryć, schować za postacią, a jednocześnie pozostać na scenie i pokonać w sobie ten strach. Sama "Bajka o Włosie Patryku" opowiada o przyjaźni, miłości, marzeniach i o tym, że warto marzyć, a niemożliwe nie istnieje. Dlatego wydała mi się idealna właśnie dla nich.

FILM MOŻECIE OBEJRZEĆ POD LINKIEM: https://www.youtube.com/watch?v=fWuQgdxnQ9Y

Po spektaklu uczestnicy wzięli udział w zabawie, będącej podsumowaniem działań warsztatowych. Grupa stworzyła głowę Bibliotekarza, na której w bajce mieszkały włosy, w tym Patryk. Na każdym z włosów uczestnicy zapisali, co wynieśli z zajęć i samego spektaklu. Wśród odpowiedzi pojawiły się słowa takie jak "marzenia", "miłość" czy przyjaźń", a także nasz ulubiony cytat:

"Żal nie mieć marzeń".

"Radość tworzenia z radością dzielenia"

Misją Centrum Twórczości Dziecka jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni z otwartym dostępem do kultury. Naszym celem jest wspieranie rozwoju osobowości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez działania pedagogiczne, twórcze i edukacyjne. Chcemy, żeby każda osoba, niezależnie od swojej sytuacji osobistej, mogła uczestniczyć w kulturze, rozwijać swoje talenty i odkrywać pasje. Dlatego projekty takie jak współpraca z Tęczowiskiem mają dla nas ogromną wartość. Wierzymy, że dzięki nim możemy być częścią zmiany, dzięki której młode pokolenie wyrośnie na szczęśliwych, twórczych i wrażliwych moralnie ludzi.

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram