Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

Czcionka
Kontrast
Dostępność
Przetłumacz
Przekaż darowiznę 
Fundacji
Twoja darowizna sprawi, że centrum twórczości będzie mogło sprawniej pomagać swoim podopiecznym 
Ufunduj warsztaty małemu artyście
Twoja darowizna sprawi, że dziecko z ubogiej rodziny weźmie udział w warsztatach
Ufunduj bilet małemu widzowi
Swoją darowizną możesz uczynić coś naprawdę wielkiego. Dołącz do naszej akcji i wesprzyj tych, którzy nie mają równych szans. Zadbaj o rozwój kulturalny młodego pokolenia i spraw dziecku radość!
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 25 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Poznaj  fundację
Poznaj naszą historię i siedzibę, założyciela  fundacji, kadrę, instruktorów, jak pomagamy 
Jak pomagamy: cele, działania
Misja/Wizja fundacji
Nasza historia i siedziba
Założycielka fundacji
Kadra Centrum Twórczości
Ach! Teatr
Strona główna Teatru
O Ach! Teatrze
Kalendarz spektakli
Cennik
Bilety
Regulamin
Ach! Teatr jest miejscem, w którym dzieci mogą przenieść się do świata baśni i wyobraźni, od najmłodszych lat poznawać magię teatru i brać udział w fantastycznych przygodach bohaterów spektakli wraz ze swoimi opiekunami. Tworzymy teatr przekazujący wartości, bezpieczny, przyjazny i zaangażowany społecznie. Zapraszamy do miejsca dziecięcych zachwytów!

Przedłużenie zapisów na wybrane warsztaty

Przedłużenie zapisów na wybrane warsztaty

UWAGA! Przedłużamy rekrutację o TYDZIEŃ dla niektórych warsztatów. Poniżej przybliżymy jak wyglądają te zajęcia i dlaczego warto zapisać na nie swoje dziecko.

Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne

Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne to cykl spotkań, na których dzieci podzielone są na trzy grupy. Każda z nich co tydzień uczestniczy na każdym z warsztatów: teatralnych, muzycznych, plastycznych. Między zajęciami są krótkie przerwy na odpoczynek i ewentualną przekąskę. To zajęcia dla 5-6-latków.

Część teatralna to gry i zabawy integracyjne, praca z tekstem, zabawy ze słowem, gimnastyka buzi i języka, nauka tekstu rymowanego, budowanie etiud tematycznych, zabawy pantomimiczne.

Część muzyczna to zabawy umuzykalniające dopasowane do możliwości dzieci biorących udział w warsztatach, rozwijające zdolności muzyczne takie jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną, koncentrację.

Część plastyczna to działania z wykorzystaniem różnorodnych technik, formatów i materiałów: collage, mozaika, papier-mâché, glina, masa solna i inne, które kształtują w dzieciach wrażliwość estetyczną, uczą łączenia kolorów, planowania przestrzeni, zasad konstrukcji oraz wyobraźni przestrzennej.

Jeśli chcesz pokazać swojemu dziecku różne możliwości artystycznego rozwoju to zapisz je na warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne poprzez formularz dostępny poniżej.

Więcej o warsztatach: https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/warsztaty-teatralno-muzyczno-plastyczne-dla-dzieci-w-wieku-5-6-lat/

Muzyczny Teatrzyk

Muzyczny Teatrzyk (inaczej warsztaty teatralno-muzyczno-rytmiczne) są dedykowane dzieciom w wieku 3,5-4,5 lat.  Skupiają się one na odkryciu świata muzyki poprzez zabawę i ruch. Podczas zajęć uczestnicy uczą się piosenek i tańców, a także zapoznają się z instrumentami muzycznymi, dostępnymi w Centrum.

Dzięki warsztatom dzieci rozwijają zdolności muzyczne, takie jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu. Rozwijają także swoją wyobraźnię, co jest niezwykle ważne dla przyszłej kreatywności i łatwiejszego rozwiązywania różnego rodzaju problemów. Zajęcia odbywają się we wtorki 17:20-18:20.

Jeśli chcesz dać szansę zajęciom rozwijającym muzycznie Twoje dziecko to zgłoś je na Muzyczny Teatrzyk poprzez formularz dostępny poniżej.

Więcej o warsztatach: https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/warsztaty-teatralno-muzyczno-rytmiczne-dla-dzieci-w-wieku-35-45-lat/

Wesołe Szkraby

Wesołe Szkraby to zajęcia dla dzieci od 1 do 2,5 lat. To ogólnorozwojowe warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Wspierają one prawidłowy rozwój małego dziecka, które stymulowane jest przez kreatywne zabawy, piosenki i przedmioty.

Celem zajęć jest wsparcie szeroko rozumianego rozwoju dziecka oraz przekazanie rodzicom inspiracji do twórczych zabaw z dziećmi w domu. Dzięki wspólnemu udziałowi w zajęciach dziecka i rodzica, warsztaty Wesołe Szkraby pozytywnie wpływają na więzi rodzicielskie. Dodatkowo jest to okazja na pierwsze elementarne spotkania z rówieśnikami, które są ważne dla późniejszej umiejętności współpracy w grupie i procesu socjalizacji. Aktualnie posiadamy dwie grupy Wesołych Szkrabów do wyboru: poniedziałki 11:30-12:10 oraz czwartki 16:30-17:15.

Jeśli chcesz dać szansę kreatywnym zajęciom dla Twojego maluszka to zgłoś je na Wesołe Szkraby poprzez formularz dostępny poniżej.

Więcej o warsztatach: https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/dzieci-0-35-lat/wesole-szkraby-zajecia-ogolnorozwojowe-dla-najmlodszych/

Pam Para Pam

Pam Para Pam (dawniej Gordonki) to cykl cotygodniowych spotkań dla najmłodszych (0-24 miesięcy) polegających na osłuchaniu i zapoznaniu się z bogatym językiem muzyki zarówno od strony melodycznej, jak i rytmicznej.

Spontaniczne ruchy i dźwięki wydawane przez dziecko są oczekiwanym elementem zajęć i nagradzane odpowiedzią nauczyciela dostosowaną muzycznie do odgłosów wydawanych przez dziecko, co zachęca je do dalszej aktywności i stymuluje jego rozwój. To idealna okazja na pierwsze zetknięcie się dziecka z muzyką oraz spotkaniu z rówieśnikami. Zależy nam na kameralnej atmosferze i indywidualnym podejściu do dziecka, dlatego grupa warsztatowa jest mała. Na zajęciach uczestniczą rodzice lub opiekunowie uczestników. Zajęcia odbywają się w środy 11:30-12:10.

Jeśli chcesz dać szansę zajęciom kreatywnie stymulującym Twojego bobaska to zgłoś je Pam Para Pam poprzez formularz dostępny poniżej.

Więcej o warsztatach: https://centrumtworczosci.pl/wydarzenia/warsztaty/dzieci-0-35-lat/pam-para-pam-gordonki-warsztaty-umuzykalniajace-dla-niemowlat/

Jak się zapisać?

Jeśli któryś warsztat Cię zainteresował wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na maila w sprawie szczegółów.

Link do zapisów: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/

Pełna oferta warsztatów dostępna pod linkiem: https://centrumtworczosci.pl/kategoria-wydarzenia/warsztaty/

Centrum
Twórczości
Dziecka

Jesteśmy organizacją pozarządową i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.
Kontakt

ul. Kuźnicza 29a, II piętro
50-138 Wrocław
NIP 897-167-91-68
Telefon: 661 136 434

 

Poniedziałek 11:00-19:30
Wtorek 12:00-19:30
Środa 10:00-19:00
Czwartek 12:00-20:00

Strona jest własnością Fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
homeapartmentheartstareyefile-emptygraduation-hatlicensepicturebookuserusersbubbleselectsmileclockmagnifiermenulist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram